Wyniki wyszukiwania dla:

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11. 2023

 1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz! Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieci przygotowujących się do I komunii św. na Mszy św. o godz. 11:30
 2. W środę, 15 listopada, rozpoczynamy Nowenny do Wspomożycielki
 3. Listopad tradycyjnie przypomina nam o modlitewnej pamięci o zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie.
 4. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17:30 polecamy naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii.
 5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.
 6. Bóg zapłać za ofiary na kościół i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian ul. Grunwaldzkiej – Sapińska Iwona, Borowiec Janina, Soszyńska Urszula, Bogdańska Maria, Urbanowicz Anna w sobotę na godz. 10:00.
  • Górnowo – (5) Krzywaźnia Katarzyna
  • Piaseczno – (33/35) Dyzmańska Teresa i Medyńska Danuta
  • Kunowo
 1. Prasa katolicka.
 2. Zmarłym, którzy w ostatnim czasie wyprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, wypraszajmy łaskę życia wiecznego: +Tadeusz Mazur i Krystyna Stachniak.

Podziel się tym wpisem: