Wyniki wyszukiwania dla:

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.10. 2023

 1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Bogiem i braćmi.
 2. We wtorek, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.
 3. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą dziś sprawowane o godz. 8:30. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę Świętą celebrowaną na naszym cmentarzu
  o godz. 12:30 różaniec z wypominkami, a po niej (o godz. 13:00) Msza Święta za wszystkich zmarłych.

W kościołach filialnych w Uroczystość Wszystkich Świętych:

  • Czarnowo i Górnowo – godz. 09:00. Kunowo i Piaseczno – godz. 11:00.
 1. W czwartek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. O godz. 8:30 będziemy się modlić za zmarłych na cmentarzu i o godz. 18:00 w kościele parafialnym

Kościoły filialne:

  • Górnowo – 8:45/ Piaseczno – 10:00. Tywica – 11:00.
  • Kunowo – 12:00/Parnica – 11:00/ Czarnowo – 9:45.
 1. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
 2. Przez cały listopad różaniec z wypominkami odmawiamy codziennie o godz. 17:30
 3. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca na Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych. Po Mszy spotkanie liturgicznej służby ołtarza. Również zapraszamy na Adorację N.S. od godz. 9:30 do godz. 18:00.
 4. 3 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Ks. Władysław przyjdzie do chorych parafian w następnym piątek 10.11. O godz. 17:30 nabożeństwo i Msza św.
 5. Za tydzień I Niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca. W tym miesiącu modlimy się:
  Za wiernych zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące.
 6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.
 7. Bóg zapłać za ofiary na kościół i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z ul. B. Chrobrego 16 i 16A w sobotę na godz. 10:00.
  • Górnowo – Gryglewska Urszula
  • Piaseczno – Derewenda Mariola i Pietrzyk Władysława
  • Kunowo – Garbarz Henryka i Masternak Zofia
 1. Prasa katolicka.
 2. Zmarłym, którzy w ostatnim czasie wyprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, wypraszajmy łaskę życia wiecznego: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Podziel się tym wpisem: