Wyniki wyszukiwania dla:

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.10. 2023

 1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennym celebrowaniu w naszym kościele nabożeństwie październikowym o godz. 17:30. Dzieci i młodzież zapraszamy we wtorki i czwartki. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.
 2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
 3. Z racji przypadającego dziś, a przykrytego przez niedzielę, liturgicznego wspomnienia Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w całym Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych.
 4. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru miłosierdzia Bożego możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas wieczornej Eucharystii o godz. 18:00 prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. Adoracja po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej. A w pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy miłosiernej miłości. Okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele będzie w następujących godzinach: 17:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30. Odwiedziny chorych. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszam na Mszę Świętą i pierwszosobotnie nabożeństwo o godz. 17:30.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla klas VII i rodziców młodzieży przygotowujących się do bierzmowania.
 7. A w sobotę, 7 października, przeżyjemy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 8. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedziele, a przygotowanie kościoła za tydzień proszę parafian z ul. Polnej i Myśliborskiej, (sobota, godz. 10:00)
  • Górnowo – Włoczek Justyna
  • Piaseczno – Gryglewska Alicja i Laskowska Renata
  • Kunowo – Jachimczak Czesława i Goławska Mariola
 9. Polećmy miłosiernemu Bogu zmarłych z naszych rodzin i z naszej parafii. Wieczny odpoczynek…

Podziel się tym wpisem: