Wyniki wyszukiwania dla:

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09. 2023

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Kiedyś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony był w innym terminie – w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego, ale ze względów duszpasterskich papież Franciszek w 2018 roku przeniósł go na drugą niedzielę września.
 2. Dzisiaj ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej.
 3. W środę 27 września, zapraszamy na spotkanie biblijne po Mszy św. wieczornej, które odbędzie się w oratorium.
 4. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie wymyślona bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
 5. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17:30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
 6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Różańca św. Modlimy się o mocną wiarę, czystość serc i wytrwałość dla powołanych do stanu kapłańskiego i zakonnego.
 7. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedziele, a przygotowanie kościoła za tydzień proszę parafian z ul. Gdańskiej: Dragan Teresa, Żak Maria, Brus Lidia, Mazan Alicja, Obidowska Krystyna, Kazimierczak Małgorzata, Kowalska Zdzisława, Grabarczyk Izabela, Łukasiewicz Urszula, Ławnicka Karolina, Klimko Barbara, Plata Janina, Rembecka Natalia, (sobota, godz. 10:00)
  • Górnowo – (14) Trzcińska Celina
  • Piaseczno – (18/19) Zimichód Małgorzata i Miętka Anna
  • Kunowo – Woźniak Wiesława i Jachimczak Kamila
 8. Polećmy miłosiernemu Bogu zmarłych z naszych rodzin i z naszej parafii. Wieczny odpoczynek…

Podziel się tym wpisem: