Wyniki wyszukiwania dla:

NIEDZIELA Przemienienia Pańskiego – 06.08. 2023

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Kościół to święto obchodzi już od VI wieku, a w Polsce znane jest od wieku XI. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Dziś Chrystus wzywa każdego z nas do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. I niedziela miesiąca i zmian tajemnic różańcowych. W tym miesiącu modlimy się o trzeźwość naszego narodu
 2. W sierpniu w szczególny sposób łączymy się z tak licznie pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste.
 3. W środę, 9 sierpnia, w liturgii wspominamy świętą Teresę Benedyktę od Krzyża – Edytę Stein (1891-1942), współpatronkę Europy. Urodziła się we Wrocławiu w rodzinie żydowskiej..
 4. W czwartek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258).
 5. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Tradycyjnie w tę niedzielę ofiarami wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz szkoły katolickie – już dziś polecam ten szczytny cel naszym Parafianom.
 6. W czasie wakacji w dni powszednie Msza Św. w kościele Parafialnym tylko o godz. 18:00. Msza św. w sobotę z formularza niedzielnego. Nie będzie Mszy św. w niedziele o godz. 18:00. Natomiast w kościołach filialnych według rozkładu niedzielnego. Tywica o godz. 12:45.
 7. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedziele, a przygotowanie kościoła za tydzień proszę parafian z ul. Różanej Blok nr 1., (sobota, godz. 10:00)
  • Górnowo – (5) Krzywaźnia Katarzyna
  • Piaseczno – (92/93) Gołąb Krystyna i Gała Dorota
  • Kunowo – Malinowska Danuta i Goławska Jadwiga
 8. Polećmy miłosiernemu Bogu zmarłych z naszych rodzin i z naszej parafii. Wieczny odpoczynek…
 1. Zapowiedzi:
  • Damian Kacper Lewandowski Borzym i Daria Michalina Malinowska zm. Kunowo

Podziel się tym wpisem: